Apraksts:
GUNA COLLAGEN – homeopātisks preparāts, kas, atšķirībā no allopātisko kolagēnu saturošajiem preparātiem, stimulē dabīgu kolagēna sintēzi. Kolagēns (no grieķu kólla — līme un genos – radīt) ir fibrilāra skleroproteīnu grupas olbaltumviela, kura ir saistaudu šķiedru pamatā.
Sastāvs:
Struktūra: kolagēna molekulu veido trīs labiski savērptas α-ķēdes; šādu savienojumu sauc par tropokolagēnu. Viena α-ķēdes spirāles vītne satur trīs aminoskābju atlikumus. Kolagēna molekulārā masa ir aptuveni 300 kDa, tā garums ir 300 nm, bet platums – 1,5 nm.
Olbaltumvielu primāro struktūru raksturo augsts glicīna saturs un zems sēru saturošo aminoskābju saturs, nesaturot triptofānu. Kolagēnu pieskaita pie tām retajām dzīvnieku izcelsmes olbaltumvielām, kas satur nestandarta aminoskābju atliekas: ap 21 % no atlieku kopskaita veido 3-hidroksiprolīni, 4-hidroksiprolīni un 5-hidroksilizīni. Katra no α-ķēdēm sastāv no aminoskābju triādēm. Triādēs trešā aminoskābe vienmēr ir glicīns, otrā — prolīns vai lizīns, bet pirmā — jebkura cita aminoskābe, izņemot trīs iepriekšminētās.
Kolagēns sastopams vairākās formās. Visu kolagēna tipu pamatstruktūra ir līdzīga. Kolagēna fibrillas apvienojas veidojot kolagēna šķiedras; krāsotas ar gemtoksilīnu un eozīnu tās iegūst rozā krāsu, dažādās trīshromu nokrāsās tās ir gaiši zilā vai zaļā krāsā, taču, ja tās ir impregnētas ar sudrabu, tad brūngandzeltenā krāsā.
Indikācijas:
Pamatindikācijas:
- priekšlaicīgas ādas novecošanās profilakse
- sejas, kakla un dekoltē zonas ādas liftings
- celulīta profilakse un ārstēšana
Estētiskais efekts:
- ādas elastīguma uzlabošana
- grumbu samazināšana
- celulīta samazināšana
Priekšrocības:
- neizraisa alerģiskas reakcijas
- nesatur hormonus
- var lietot ilgstoši
- piemērots visiem ādas tipiem
Kolagēna D6 galvenā īpašība ir vispārīga ādas veselību uzlabojoša iedarbība. Preparāts veicina maksimāli iespējamo ādas korekciju, atjaunojot tās normālos fizioloģiskos procesus. Tas ir pilnīgi nekaitīgs citiem orgāniem un visam organismam.
Ādas mezoterapeitisku ārstēšanu vislabāk sākt no 30 gadu vecuma kā profilaktisku procedūru pret ādas novecošanos, taču regulāras procedūras sniedz vērā ņemamus rezultātus arī 60 gadus veciem pacientiem.